Skip to content

| marka

Historia Sherco

Motocykle Sherco to międzynarodowe MŚP, ponieważ jest geograficznie podzielone na dwie spółki zależne w Europie Zachodniej. Ta firma działa w drugim sektorze gospodarki, szczególnie w branży motocykli. Jest szczególnie ukierunkowany na pojazdy terenowe (terenowe). Ta francuska firma ma siedzibę w Nîmes France i została utworzona 15 lat temu w 1998 roku. Strategicznym wyborem było stworzenie dwóch zakładów, z których każdy produkuje szereg produktów, które są specyficzne i diametralnie przeciwstawne. Tak więc hiszpańska fabryka w Barcelonie, która została założona w 1998 roku, specjalizuje się w kategorii próbnej, podczas gdy francuska fabryka, która została założona w 2003 roku, specjalizuje się w pozostałej części produkcji. Rzeczywiście, firma projektuje i produkuje motocykle terenowe w skali półprzemysłowej, firma przekształciła się w niszowy sektor. Jednak jego rozwój skłonił firmę do odejścia od klasy testowej i wejścia na rynek enduro. Gama Sherco obejmuje obecnie prawie dwadzieścia różnych pojazdów. Zakres jest podzielony na dwie główne kategorie, enduro i trial. Kategoria próbna składa się z pięciu modeli o przemieszczeniach od 80 do 305 centymetrów sześciennych i wszystkie są wyposażone w silniki dwusuwowe. Tymczasem kategoria enduro składa się z ośmiu modeli czterosuwowych o przesunięciu od 250 do 510 centymetrów sześciennych oraz modeli dwusuwowych o przesunięciu od 50 do 300 centymetrów sześciennych.

| ZARZĄD

Sherco

Marc Teissier

Założyciel

„Chciałem rozszerzyć swoją pasję poza jazdę konną i zacząć budować motocykle, które dorównywałyby najlepszym w tym sporcie”.

Sherco

Thomas Teissier

Dyrektor Zarządzający

„Sherco to przede wszystkim spełnienie marzeń dzięki nieustającej codziennej pracy naszego pasjonującego zespołu mężczyzn i kobiet. Nasza przyszłość jest nieograniczona.”